HLDS.pl

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

O stronie

Witamy na stronie HLDS.pl, stworzonej z myślą zachowania wiedzy dla potomnych na temat stawiania serwerów gier online bazującej na silniku gry Half-Life oraz Source. Z czasem nasza skarbnica poszerza się o wiedzę pośrednio związaną z oryginalnym przeznaczeniem strony, niemniej staramy się trzymać w ryzach gier FPP bazujących na silniku Quake, Half-Life i Source czy też Unreal.


Idea jaka przyświecała przy tworzeniu strony było jak najłatwiejsze zamieszczanie treści, które można zaklasyfikować do wielu różnych kategorii, z jednoczesnym łatwym tworzeniem odnośników do poruszanych terminów związanych z omawianym problemem. Na serwisie często znajdziesz różnorakie newsy związane z grami ale nie związane z meczami i innymi takimi sprawami jak kto gdzie z kim spał i ile zdobył przy tym fragów....


Początkowo bazowaliśmy na silniku LDU (aktualnie engine LDU nie jest rozwijany, a jego następcą jest Sedito), ale po paru dniach _KaszpiR_ doszedł do wniosku, że nie daje on takiej swobody w tworzeniu odnośników do innych fragmentów strony oraz do analizowania wprowadzanych zmian.

Dlatego też padło na system Wiki, który może nie jest idealny (ze względów bezpieczeństwa i kontroli dostępu), ale posiada interesujące nas rozwiązania pod względem wygody i szybkości tworzenia stron.

No i pozwala _KaszpiR_'owi poprawiać jego nagminne literówki :D

Linki

Varia

Hlds.pl-wants-you.jpg
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia