HLSW

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Hlsw 468.jpg

Spis treści


HLSW czyli Half-Life Server Watch jest programem pod Windows do podglądu statusu serwerów gry jak i ich zdalnej administracji przy użyciu rcon. Z początku tylko pod Half-Life, dzisiaj oferuje support dla wielu gier (ponad 40), bazujących na Half-Life, Half-Life 2, Quake, Unreal Tournament i wielu innych.

Opis

Podstawowy tryb pracy pokazuje nam to samo, co wiele różnych podobnych programów albo statusów serwera poprzez WWW. Widzimy więc nazwę, mod, zabezpieczenia hasłem, itp. oraz listę graczy z ich wynikami i czasem grania. Jest to rola czysto informacyjna, wystarczająca dla zwykłego gracza, chcącego rozpoznać teren przed grą :D

HLSW dopiero po ustawieniu hasła dostępu rcon ujawnia swoje pełne możliwości. Mamy wtedy kontrolę nad serwerem i nie jesteśmy zmuszeni odpalać SSH / remote desktop / grę, aby coś na nim zmienić poprzez wpisywanie w konsoli czasem zawiłych komend, często przycinając w ten sposób grę na serwerze, ku niezadowoleniu graczy.

Większość komend ukrywa się pod prawym klawiszem myszy - takie jak kick i ban dla gracza :D. Oczywiście możemy też modyfikować wiele innych parametrów - zmiennych - i ustawiać na przykład specyfikacje zgodne z ligami ESL czy ClanBase. Istnieje także możliwość zmiany map, a także wiele innych różnych rzeczy, dzięki zainstalowanym dodatkom.

Dla osób ciekawskich jest podgląd logów generowanych przez serwer - dość użyteczne jeśli chcemy dokładnie sprawdzić co się dzieje na naszej maszynie.

HLSW ma możliwość współpracy z mIRC'em - dość powszechnie stosowanym na Windows kliencie IRC. Można m.in. zdalnie ustawić automatyczny status away, czy zmienić nick, jeśli podłączymy się do jakiegoś serwera by zagrać. Istnieje też możliwość wykorzystania sprzężenia HLSW + mIRC jako Scorebota na kanale meczowym (scorebot podaje kto kogo zabił i jaki jest obecny wynik meczu na serwerze).

Wersja

Hlsw.gif
  • Najnowsza wersja beta: 1.2.0.3
  • Najnowsza wersja stabilna: 1.3.1
  • Ostatnia działająca wersja na Win9x: 1.1.0Linki

Hlsw-wiki1.gif


Opcje

Mirc-flood.gif

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia