Kwiecień 2010

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

2010.04.18

Input lag
Tool.png

Ciekawy artykuł o różnego rodzaju opóźnieniach w grach - http://www.anandtech.com/show/2803/1

Debile
Steam-logo.png
idiota.png

Debil znany także pod nickiem na steam: STaJleR, SteamID STEAM_0:1:26086185 Nazywa się Patryk Juraszek i pochodzi z Nysy, net - chello. Z tego co nam jeszcze wiadomo to ma 13 lat.

2010.04.01

VAC i PunkBuster
Tool.png

Na listach mailingowych Valve wczoraj można bylo przeczytać, ze Valve przymierza się do polaczenia VAC z Punkbusterem. Teoretycznie połączenie, a realnie to po prostu VAC zostanie zastąpiony PunkBusterem.

Doug Lombardi z Valve tłumaczy się, że zmiana była decyzją związaną z pojawieniem się Steam na Mac OS X - aktualnie na tej platformie tylko PunkBuster działa jako antycheat. Tak więc panowie z EvenBalance i Valve doszli do wniosku, że zamiast rozwijać VAC na Maca, lepiej skorzystać już od wielu lat działającego i uznanego rozwiązania, jakim jest PunkBuster.

Doug Lombardi dodał także, że programiści z Valve przeniosą kilka rozwiązań z VAC wprost do Punkbustera. Jak wiadomo, PunkBuster robi zrzuty ekranów podczas działania gry - Valve zapowiedziało, że w niektórych przypadkach będzie publikowało screeny z gier na Steam Community. Jednak jak na razie dokładne dane i kształt nie jest jasny.

Na pytanie, co z PBGUID, nie uzyskano odpowiedzi w jaki sposub GUID gracza jest łączony z kontem Steam. W części gier korzystających z PunkBustera PBGUID jest ściśle związany ze sprzętem komputerowym gracza, a nie samym kontem w grze, czy też kluczem cd-key. Tak więc nie wiadomo, czy przypadkiem nie zwiększy się moc banów VAC. Jeśli tak by było, to wtedy osoba zbanowana musiałaby dodatkowo zmienić kilka części w komputerze - co by jeszcze bardziej odstraszało od cheatowania.

Zmiany zapowiadają się ciekawie, ponieważ jak na razie trzbea było korzystać z innych rozwiązań jak np ESEA, Xray czy też Detox, nie wpspominając o klonach SXE.

Chciałbym, aby była to prawda ;D --_KaszpiR_ 09:01, 2 kwi 2010 (UTC)

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia