Hldsupdatetool

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spis treści

Opis

HLDS Update Tool to taki mały programik stworzony przez Valve, aby utrudnić życie wszystkim, ale jeszcze bardziej utrudnia plikiem Steam :D.

Pobierasz plik z tej strony, przewijasz ją na sam dół i z menu w stopcie z pozycji Tools wybierasz wersję pod Windows czy Linux'a, po czym zapisujesz plik gdzieś na dysku.

Windows

  • Pod Windows wystarczy, że ściągniesz plik hldsupdatetool.exe swoją ulubioną przeglądarką internetową (np.: Internet Explorer'em).
  • Po uruchomieniu pojawia się graficzny interfejs w którym definujesz gdzie chcesz rozpakowac plik HldsUpdateTool.exe, definujesz region świata w którym zlokalizowany jest serwer oraz łącze serwera.
  • Po wyrazeniu zgody na licencję instaluje się program. Co sie okazuje, w katalogu który wybrałeś jest plik hldsupdatetool.exe ale zupełnie inaczej działa. Czytaj niżej.
  • Dalej używasz pliku w zainstalowanym folderze, nazywający się HldsUpdateTool.exe

Linux

  • Pod Linuksem w konsoli najlepiej użyć programu wget (wget bardzo często wchodzi w skład podstawowej konfiguracji serwera linuksowego, więc prawdopodobnie jest w systemie)
wget http://storefront.steampowered.com/download/hldsupdatetool.bin
  • Potem nadajesz prawa wykonywalności na plik
chmod +x hldsupdatetool.bin
  • Następnie uruchamiasz plik
./hldsupdatetool.bin
  • Przeleci trochę tekstu (innymi słowy licencja, ale kto to by czytał ?) i na końcu będzie pytanie o wpisanie komendy Yes
  • W tym momencie powinna nastąpić dekompresja pliku, w efekcie program się zakończy, a w tym samym katalogu powinen się pojawic nowy plik o nazwie steam

Problem z plikiem

Okazuje się, że nie ma pliku steam, a wcześniej widziałeś komunikat jak poniżej

sh: line 1: uncompress: command not found
Broken pipe

Oznacza to,że nie ma w systemie programu 'uncompress'.

W systemie nie masz pakietu compress w ktorym są 'compress' i 'uncompress', ale powineneś byc w stanie go znaleźć na internecie dość łatwo. Np.: pod gentoo szukaj pakietu 'app-arch/ncompress'

Można jednak ominąć instalację tego pakietu poprzez wykonanie poniższych komend przed uruchomeniem programu hldsupdatetool

Jako root albo superuser, wpisujesz w konsoli:

ln -s /usr/bin/gunzip /usr/bin/uncompress

Jesli nie masz dostępu do root'a albo super usera, powieneś być w stanie wykonać komendę dostępną tylko dla ciebie - jako user wpisujesz:

mkdir ~/bin
ln -s /usr/bin/gunzip ~/bin/uncompress

Następnie próbujesz jescze raz odpalić hldsupdatetool.bin

Jak nadal jest to samo to w katalogu w którym jest hldsupdatetool.bin wykonujesz komendę:

ln -s /usr/bin/gunzip ./uncompress

i oczywiście znowu sprawdzasz czy hldsupdatetool.bin rozpakuje plik steam.

Jak to nie pomoże to skontaktuj się z administratorem serwera i opisz mu sytuację. Jak jesteś adminem serwera - doinstaluj pakiety odpowiedzialne za kompresję (chyba musiałeś ostro pociąć system, aby tego nie zainstalować... :D )

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia