Steam

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Steam
Rodzaj System dostarczania treści, DRM
Pierwsze wydanie 12 września 2003
Aktualna wersja stabilna API: v008 Package: 49/770 (2 luty 2009)
Aktualna wersja testowa aktualnie brak
Producent Valve Software
Platforma sprzętowa PC
Platforma systemowa Microsoft Windows 2000/Microsoft Windows XP/Microsoft Windows Vista
http://store.steampowered.com/
Screenshot

Spis treści

UWAGA

UWAGA - na sieci są adresy z plikami o nazwie SteamInstall.exe, które w rzeczywistości instalują trojany kradnące konta Steam - steamupdate.org oraz steam2powered.com (i pewnie jescze pare by się znalazło). Strony te wyglądają jak SteamPowered.com ale w rzeczywistości oferowany instalator jest wredną metodą na przejęcie danych niedoświadczonych i niedoinformowanych uzytkowników - sczególnie tych nowych. Pamiętajcie, że Steam należy pobierać WYŁĄCZNIE ze strony oficjalnej - SteamPowered.com.

Steam

Steam to platforma dystrybucji gier oraz autoryzacji graczy, i działa jak na razie pod Windows, aczkolwiek pod Linuxem mozna uruchomić korzystając z emulatorów Windows. Dzięki niej gry są rozpowszechniane, gracze grający na serwerach autoryzowani, rozsyłane są newsy oraz aktualizacje do gier. Początkowo Steam został wprowadzony aby ograniczyć rozpowszechnianie nielegalnych wersji gier, a dokładniej gracze kopiowali grę i używali potem kradzionych kluczy do grania online. To oczywiście powodowało, że producent tracił kasę.

O ile sam program jest darmowy w użyciu, o tyle korzystanie z większości gier jest już płatne - np.: trzeba kupić w sklepie pudełko z grą i wprowadzić klucz produktu (cd-key) albo można zakupić poprzez internet płacąc kartą kredytową.

Steam można pobrać z http://www.steampowered.com albo z bezpośredniego linku http://steampowered.com/download/SteamInstall.exe

Steam i hldsupdatetool

Program steam to także plik wynikowy uruchomienia programu hldsupdatetool, dzięki steam ściągniesz pliki serwera dedykowanego, albo całą platformę Steam.

Rozpowszechniane gry

Na Steam rozprowadzane są takie gry jak:

Aktualną listę wszystkich gier dostępnych na platformie Steam można znaleźć tutaj

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia