Konfigi meczowe

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spis treści

Opis

Często chcemy zagrać mecz klanowy trzymając się pewnych zasad obowiązujących w takich ligach jak ClanBase czy Electronic Sports Leauge. W tym celu zostały sporządzone odpowiednie konfigi dla serwerów. Opis dla serwerów HLDS, ale dla wielu inych metoda jest ta sama - zmienia się tylko czasem nazwę konfiga i umiesczonych w środnku zmiench, charakterystycznych dla danej gry. W większości gier komenda rcon działa tak samo.

Metody wykonywania

Istnieje kilka metod wywoływania configów meczowych, ale w rzeczywistości sprowadzają się one do tego samego - ustawienia szeregu zmiennych o zadanych wartościach - jedynie sposób wykonania jest różny. Metoda ustawienia zmiennych różni się od naszych możliwości dostępu do serwera:

 • dostęp do serwera poprzez pliki - FTP albo bezpośrednio
 • dostęp zdalny do komend

Najwygodniej jeśli mamy obie możliwości - możemy plik wrzucić na serwer, albo on już się tam znajduje, oraz gdy możemy wykonywać komendy zdalnie

Dalej opisane jak postępować w zależności od zaistniałej sytuacji.

 • tylko dostęp do pliku
 • dostęp do komend zdalnych do istniejących plików
 • zmiana zmiennych poprzez zdalną komendę
 • dostęp do ograniczonych komend


Dostęp poprzez pliki

Oznacza to, że możemy dodawać pliki do katalogu serwera poprzez konsolę (np. SSH czy pulpit zdalny), poprzez udział sieciowy (udostępnianie dysku itp) czy też tylko FTP.

Najprościej jak umieścimy konfig (albo ich zestaw) w katalogu głównym moda, np. cstrike, obok innych plików jak server.cfg czy mapcycle.txt. Taka konfiguracja w zupełności wystarcza i jest najczęściej spotykana na serwerach, czasem zdarza się, że konfigi są w jakimś podkatalogu, np. leagues.

Dla przykładu ścieżki gdzie znajduje się przeważnie konfig cb_regular.cfg w Counter-Strike:

 • Linux:
hlds_l/cstrike/cb_regular.cfg
 • Windows:
C:/Program Files/Steam/SteamApps/twoj@mail/dedicated server/cstrike/cb_regular.cfg
C:/HLDS/cstrike/ cb_regular.cfg


Jeśli nie mamy dostępu poprzez rcon albo amx_rcon albo inne komendy do konsoli serwera to jedynym sposobem wywołania takiego konfigu jest umieścić linię wykonania owego konfigu w konfigu głównym serwera, uruchamianym na początku startu serwera (i przeważnie przy zmianie map), czyli w server.cfg. Poniżej linia przykładowa dla wykonania konfigu cb_regular.cfg

exec cb_regular.cfg


Warto jest tę linię umieścić na samym początku, aby poniżej dodać tylko wybrane zmienne, które chcemy mieć ustawione specyficznie - np. sv_password, rcon_password. Dodatkowo, jeśli chcemy stworzyć serwer FFA ale zgodny z ustawieniami jakiejś ligi - dodajemy tylko te zmienne które nie będą nam pasować do charakteru serwera FFA, np. mp_forcechasecam czy mp_forcecamera albo mp_fadetoblack.

Uwaga na podkatalogi Niektórzy trzymają konfigi w podkatalogach na serwerze albo u siebie u klienta - dzięki czemu nie będą przypadkiem skasowane itp. Wtedy przy wykonywaniu komendy exec należy uwzględnić ścieżkę do pliku. Jeśli mamy plik w katalogu

addons/amx/leagues/cb_regular.cfg

to możemy na serwerze wpisać:

exec addons/amx/leagues/cb_regular.cfg

Jak dobrze pamiętam ukośniki nie powinny mieć znaczenia, ale jeśli jedna wersja nie działa, to użyjmy ukośników w drugą stronę.

Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komendy exec używając rcon, (czy też amx_rcon i tym podobnych) to też musisz uwzględnić scieżkę.

Dostęp zdalny

Wadą poprzedniego ustawienia jest to, że jeśli chcemy zmienić zasady na serwerze to musimy podmienić plik server.cfg (aby wykonywał np. nie cb_regular.cfg tylko esl.cfg). Dlatego też częściej spotyka się opcję dostępu do serwera poprzez rcon, amx_rcon (albo podobne, np. cm_rcon) czy też przez menu.

Rcon

Jeśli dysponujemy dostępem do rcon'a serwera oraz po poprawnym zalogowaniu się poprzez rcon do serwera możemy wywołać załadowanie wybranego konfigu (oczywiście jeśli istnieje). Załóżmy, że plik cb_regular.cfg jest dostępny na serwerze, no a my chcemy go załadować - w tym celu wpisujemy

rcon exec cb_regular.cfg


Jeśli mamy bardzo prostą wersję pliku cb_regular.cfg to możemy nie odczuć bezpośrednio zmiany konfigu - najczęściej widać to po restarcie rundy. Dlatego warto dodać do cb_regular.cfg na końcu linijkę typu

say cb_regular.cfg zaladowany!

W takim przypadku serwer powie wszystkim graczom, że załadowano konfigurację.

Jeśli nie będzie konfigu - zwrócony zostanie komunikat o błędzie:

rcon exec cb_regular.cfg
couldn't exec cb_regular.cfg

amx_rcon i tym podobne

Najlepiej jeśli macie dostęp do komendy amx_cfg, przy jej uzyciu mozna wyowyływac konfigi

amx_cfg cb_regular.cfg


Przydatne to jest dla HeadAdminów którzy nie chcą danym osobom dawac dostępu do amx_rcon czy innych, - moga dac więc dostęp do flagi [b]h[/b] danym osobom.


Wszelkie amx_rcon admin_rcon cm_rcon czy podobne komendy działają prawie tak jak normalna komenda rcon - jednak zamiast rcon dajemy amx_rcon, czyli dla clanbase będzie:

amx_rcon exec cb_regular.cfg


Komendy takie pozwalają zalogowanej osobie wykonywać dowolne komendy na serwerze bezpośrednio, ale nie zwracają komunikatów typowych dla komendy rcon.

Czym to się objawia? Możemy nie zauważyć że wystąpił błąd - prześledźmy przykład jak nie ma pliku cb_regular.cfg.: jakby to była komenda rcon to byłby komunikat, że nie znaleziono pliku, a tak nic nam nie wyświetla. Jest nawet gorzej - nie wyświetla nam wszelkich komend wyświetlających dane do konsoli rcon - np. komendy status, status, users i podobne w użyciu z komendami amx_rcon są mało użyteczne - bo nie widzimy co zwracają, mimo, że działają prawidłowo.

Teraz wiecie dlaczego warto jest umieścić wspomnianą komendę say cb_regular.cfg zaladowany w pliku cb_regular.cfg



Zmiana zmiennych - rcon

Czasem się zdarza, że nie ma na serwerze pliku clabase.cfg albo są konfigi dla innych lig, a dla naszej nie ma. Ratunkiem w sytuacji jest dostęp zdalny przez komedny rcon, amx_rcon (i podobne jak cm_rcon czy admin_rcon) albo komendy do zmiany zmiennych jak na przykład amx_cvar.

Rcon

Dzięki niej możemy zmienić wszystkie potrzebne parametry. Możemy to zrobić ręcznie, ale zajęło by nam pewnie to ponad 10 minut i raczej byśmy darowali sobie te ustawienia ;P

Warto zaznajomic się z artykułem rcon (gdybyś nie zauwazył wczesniejszych odnośników :)

Najłatwiej jest jednak wymusić ustawienia programem takim jak HLSW - najeżdżamy na listę z ustawieniami zmiennych, klikamy prawy klawisz myszki, i z menu zybieramy zestaw zasad, np. dla ClanBase. Jeśli nie macie zestawu konfigów do HLSW dla inych rozgrywek - możecie je pobrać jeśli wczytacie się w artykuł o HLSW, albo stworzyć własne.

No ale co zrobić jak nie mamy HLSW albo innego programu? Najczęściej korzysta się ze specjalnego konfigu przygotowanego wcześniej zachowanego w odpowiednim katalogu u klienta - czyli na komputerze admina, którzy nadzoruje serwer będąc na nim.

Konfig taki różni się od zwykłego tym, że każda komenda i zmienna jest poprzedzona zestawem komend do kontroli zdalnej. Na początku dodaje się np. rcon albo amx_rcon czy też amx_cvar , natomiast po komendzie dodaje się opóźnienie w komunikacji z serwerem (aby nas serwer nie odrzucił z powodu wykonania zbyt wielu komend naraz)

Kawałek zwykłego, serwerowego cb_regular.cfg wygląda tak:

mp_forcechasecam 2 
mp_forcecamera 2
mp_fadetoblack 0 


Zmodyfikowana wersja dla rcon będzie wyglądać tak:

alias rconwait "wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait"

rcon mp_forcechasecam 2 ;rconwait
rcon mp_forcecamera 2 ;rconwait
rcon mp_fadetoblack 0 ;rconwait

Pełny przykład konfiga na dole strony. Konfig taki umieszczamy w katalogu naszej gry, ale zmienimy nazwę aby mniej wpisywać oraz aby niechcący nie pomylić konfigów:

C:/Program Files/Steam/SteamApps/twoj@mail/Counter Strike/cstrike/cb_rcon.cfg

W grze upewniamy się czy mamy prawidłowe hasło rcon, testujemy zgodnie z instrukcjami w artykule o rcon , i jeśli wszstko jest ok możemy wpisać komendę:


exec cb_rcon.cfg
]// www.clanbase.com - ClanBase
// This file goes into your ../counter-strike/cstrike folder.
// To execute this file type 'exec cb_regular.cfg' in your console when connected to a server.
// Changing these server settings without the agreement of the opponent will result in a forfeit loss, you have been warned.

alias "waitonnextrcon" "wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait"
rcon pausable 1
waitonnextrcon
rcon allow_spectators 1 
waitonnextrcon
rcon mp_buytime 0.25
waitonnextrcon
rcon mp_roundtime 1.75
waitonnextrcon
rcon mp_friendlyfire 1 
waitonnextrcon
rcon mp_c4timer 35 
waitonnextrcon
rcon mp_freezetime 6 
waitonnextrcon
rcon mp_forcechasecam 2
waitonnextrcon
rcon mp_forcecamera 2
waitonnextrcon
rcon mp_fadetoblack 0
waitonnextrcon
rcon mp_footsteps 1 
waitonnextrcon
rcon mp_flashlight 1 
waitonnextrcon
rcon mp_autocrosshair 0 
waitonnextrcon
rcon mp_limitteams 0 
waitonnextrcon
rcon mp_logfile 1 
waitonnextrcon
rcon mp_logmessages 1 
waitonnextrcon
rcon mp_autoteambalance 0 
waitonnextrcon
rcon mp_autokick 0 
waitonnextrcon
rcon mp_tkpunish 0 
waitonnextrcon
rcon mp_hostagepenalty 0 
waitonnextrcon 
rcon mp_chasecam 1
waitonnextrcon
rcon mp_friendly_grenade_damage 1
waitonnextrcon 
rcon mp_allowmonsters 0
waitonnextrcon 
rcon mp_ghostfrenquency 0.1
waitonnextrcon 
rcon mp_chattime 15
waitonnextrcon 
rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon 
rcon mp_winlimit 0
waitonnextrcon
rcon mp_mirrordamage 0
waitonnextrcon
rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon
rcon mp_maxrounds 0
waitonnextrcon
rcon mp_startmoney 800
waitonnextrcon
rcon sv_aim 0 
waitonnextrcon
rcon sv_cheats 0 
waitonnextrcon
rcon sv_maxspeed 320 
waitonnextrcon
rcon sv_gravity 800 
waitonnextrcon
rcon sv_maxupdaterate 101
waitonnextrcon
rcon sv_maxrate 25000
waitonnextrcon
rcon sv_clienttrace 1 
waitonnextrcon
rcon sv_airmove 1
waitonnextrcon
rcon sv_airaccelerate 10
waitonnextrcon
rcon sv_alltalk 0
waitonnextrcon
rcon sv_allowupload 1
waitonnextrcon
rcon sv_bounce 1
waitonnextrcon
rcon sv_clipmode 0 
waitonnextrcon
rcon sv_friction 4.000
waitonnextrcon 
rcon sv_minupdaterate 0
waitonnextrcon 
rcon sv_minrate 0
waitonnextrcon 
rcon sv_stepsize 18
waitonnextrcon 
rcon sv_stopspeed 75.000
waitonnextrcon 
rcon sv_wateraccelerate 10
waitonnextrcon 
rcon sv_waterfriction 1
waitonnextrcon 
rcon sv_proxies 2
waitonnextrcon
rcon sys_ticrate 1000
waitonnextrcon
rcon log on
waitonnextrcon
rcon say "ClanBase CS Cup Regular Settings successfully loaded"

Zmiana zmiennych - amx_rcon i inne

amx_cfg

Zalecam stosowanie tej komendy, wymaga ona jednak że dany admin ma dostęp do flagi h (a więc nie musi miec dostępu do amx_rcon), oraz konfigi muszą byc na serwerze.

amx_cfg cb_regular.cfg


amx_rcon

Używamy gdy mamy dostęp do amx_rcon a nieposiadamy rcon_password. Postępujemy jak w przypadku rcon, ale w miejsce rcon dajemy amx_rcon

alias rconwait "wait;wait;wait;wait;wait;wait;wait"

amx_rcon mp_forcechasecam 2 ;rconwait
amx_rcon mp_forcecamera 2 ;rconwait
amx_rcon mp_fadetoblack 0 ;rconwait

Można zmienić nazwę konfigu na np

C:/Program Files/Steam/SteamApps/twoj@mail/Counter Strike/cstrike/cb_amx.cfg

Wykonanie w analogiczny sposób jak z rcon - na szczęście nie trzeba mieć hasła rcon, ale trzeba zalogować się jako admin aby mieć odpowiednie prawa do komend. Wpisujemy w konsoli u siebie

exec cb_amx.cfg

I komendy powinny się wykonać.

Można też poeksperymentować z użyciem amx_cvar zamiast amx_rcon (często amx_rcon wymaga specjalnych praw gdyż jest bardzo potężną komendą).

W ten sposób można przystosować każdy konfig w zależności od dostępnych komend zdalnych (np na admin_rcon czy cm_rcon) Dalej jest parę przykładów dla innych dodatków.

Menu albo inne ograniczenia

Czasem mamy tak ograniczony dostęp, że możemy wykonać tylko specyficzne komendy z menu (np. w AMX) albo wręcz możemy tylko głosować czy wywoływać specjalną komendę wywołującą dany konfig, jak czasem się spotyka - amx_war czy amx_cb. Wtedy jedyną szansą aby się przekonać czy konfig się wykonał jest albo komunikat tekstowy umisczony w konfigu albo sprawdzenie zmiennych na serwerze takim programem jak HLSW.

Przy menu wciśnięcie odpowiedniego klawisza ładuje zdefiniowany konfig - np. PUBLIC ładuje server.cfg, ClanBase ładuje cb.cfg itd.


Tutaj notka dla dla dłubiących w konfiguracjach - warto zobaczyć jakie konfigi są ładowane przez menu (cmds.ini) albo extra dodatki jak amx_match_deluxe (ten to ma w ogóle cały zestaw konfigów meczowych i dodaktowych do kontroli działania serwera przed, podczas i po meczu) . Oraz oczywiście je pozmieniać, poniżej informacje po angielsku.

Przykład dla amx_rcon

AMXMod i AMXModX - amx_rcon

Komenda amx_rcon w obu amx'ach działa tak samo.

// This file goes into your ..counter-strikecstrike folder.
// To execute this file type 'exec cb_amx.cfg' in your console when connected to a server.

alias "waitonnextrcon" "wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait"
amx_rcon pausable 1
waitonnextrcon
amx_rcon allow_spectators 1 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_buytime 0.25
waitonnextrcon
amx_rcon mp_roundtime 1.75
waitonnextrcon
amx_rcon mp_friendlyfire 1 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_c4timer 35 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_freezetime 6 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_forcechasecam 2
waitonnextrcon
amx_rcon mp_forcecamera 2
waitonnextrcon
amx_rcon mp_fadetoblack 0
waitonnextrcon
amx_rcon mp_footsteps 1 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_flashlight 1 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_autocrosshair 0 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_limitteams 0 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_logfile 1 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_logmessages 1 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_autoteambalance 0 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_autokick 0 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_tkpunish 0 
waitonnextrcon
amx_rcon mp_hostagepenalty 0 
waitonnextrcon 
amx_rcon mp_chasecam 1
waitonnextrcon
amx_rcon mp_friendly_grenade_damage 1
waitonnextrcon 
amx_rcon mp_allowmonsters 0
waitonnextrcon 
amx_rcon mp_ghostfrenquency 0.1
waitonnextrcon 
amx_rcon mp_chattime 15
waitonnextrcon 
amx_rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon 
amx_rcon mp_winlimit 0
waitonnextrcon
amx_rcon mp_mirrordamage 0
waitonnextrcon
amx_rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon
amx_rcon mp_maxrounds 0
waitonnextrcon
amx_rcon mp_startmoney 800
waitonnextrcon
amx_rcon sv_aim 0 
waitonnextrcon
amx_rcon sv_cheats 0 
waitonnextrcon
amx_rcon sv_maxspeed 320 
waitonnextrcon
amx_rcon sv_gravity 800 
waitonnextrcon
amx_rcon sv_maxupdaterate 101
waitonnextrcon
amx_rcon sv_maxrate 25000
waitonnextrcon
amx_rcon sv_clienttrace 1 
waitonnextrcon
amx_rcon sv_airmove 1
waitonnextrcon
amx_rcon sv_airaccelerate 10
waitonnextrcon
amx_rcon sv_alltalk 0
waitonnextrcon
amx_rcon sv_allowupload 1
waitonnextrcon
amx_rcon sv_bounce 1
waitonnextrcon
amx_rcon sv_clipmode 0 
waitonnextrcon
amx_rcon sv_friction 4.000
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_minupdaterate 0
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_minrate 0
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_stepsize 18
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_stopspeed 75.000
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_wateraccelerate 10
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_waterfriction 1
waitonnextrcon 
amx_rcon sv_proxies 2
waitonnextrcon
amx_rcon sys_ticrate 1000
waitonnextrcon
amx_rcon log on
waitonnextrcon
amx_rcon say "ClanBase CS Cup Regular Settings successfully loaded"

Przykład dla admin_rcon

AdminMod - admin_rcon

// This file goes into your ..counter-strikecstrike folder.
// To execute this file type 'exec cb_admin.cfg' in your console when connected to a server.

alias "waitonnextrcon" "wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait"
admin_rcon pausable 1
waitonnextrcon
admin_rcon allow_spectators 1 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_buytime 0.25
waitonnextrcon
admin_rcon mp_roundtime 1.75
waitonnextrcon
admin_rcon mp_friendlyfire 1 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_c4timer 35 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_freezetime 6 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_forcechasecam 2
waitonnextrcon
admin_rcon mp_forcecamera 2
waitonnextrcon
admin_rcon mp_fadetoblack 0
waitonnextrcon
admin_rcon mp_footsteps 1 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_flashlight 1 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_autocrosshair 0 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_limitteams 0 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_logfile 1 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_logmessages 1 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_autoteambalance 0 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_autokick 0 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_tkpunish 0 
waitonnextrcon
admin_rcon mp_hostagepenalty 0 
waitonnextrcon 
admin_rcon mp_chasecam 1
waitonnextrcon
admin_rcon mp_friendly_grenade_damage 1
waitonnextrcon 
admin_rcon mp_allowmonsters 0
waitonnextrcon 
admin_rcon mp_ghostfrenquency 0.1
waitonnextrcon 
admin_rcon mp_chattime 15
waitonnextrcon 
admin_rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon 
admin_rcon mp_winlimit 0
waitonnextrcon
admin_rcon mp_mirrordamage 0
waitonnextrcon
admin_rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon
admin_rcon mp_maxrounds 0
waitonnextrcon
admin_rcon mp_startmoney 800
waitonnextrcon
admin_rcon sv_aim 0 
waitonnextrcon
admin_rcon sv_cheats 0 
waitonnextrcon
admin_rcon sv_maxspeed 320 
waitonnextrcon
admin_rcon sv_gravity 800 
waitonnextrcon
admin_rcon sv_maxupdaterate 101
waitonnextrcon
admin_rcon sv_maxrate 25000
waitonnextrcon
admin_rcon sv_clienttrace 1 
waitonnextrcon
admin_rcon sv_airmove 1
waitonnextrcon
admin_rcon sv_airaccelerate 10
waitonnextrcon
admin_rcon sv_alltalk 0
waitonnextrcon
admin_rcon sv_allowupload 1
waitonnextrcon
admin_rcon sv_bounce 1
waitonnextrcon
admin_rcon sv_clipmode 0 
waitonnextrcon
admin_rcon sv_friction 4.000
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_minupdaterate 0
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_minrate 0
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_stepsize 18
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_stopspeed 75.000
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_wateraccelerate 10
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_waterfriction 1
waitonnextrcon 
admin_rcon sv_proxies 2
waitonnextrcon
admin_rcon sys_ticrate 1000
waitonnextrcon
admin_rcon log on
waitonnextrcon
admin_rcon say "ClanBase CS Cup Regular Settings successfully loaded"

Przykład dla cm_rcon

ClanMod - cm_rcon

// This file goes into your ..counter-strikecstrike folder.
// To execute this file type 'exec cb_cm.cfg' in your console when connected to a server.

alias "waitonnextrcon" "wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait; wait"
cm_rcon pausable 1
waitonnextrcon
cm_rcon allow_spectators 1 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_buytime 0.25
waitonnextrcon
cm_rcon mp_roundtime 1.75
waitonnextrcon
cm_rcon mp_friendlyfire 1 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_c4timer 35 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_freezetime 6 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_forcechasecam 2
waitonnextrcon
cm_rcon mp_forcecamera 2
waitonnextrcon
cm_rcon mp_fadetoblack 0
waitonnextrcon
cm_rcon mp_footsteps 1 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_flashlight 1 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_autocrosshair 0 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_limitteams 0 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_logfile 1 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_logmessages 1 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_autoteambalance 0 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_autokick 0 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_tkpunish 0 
waitonnextrcon
cm_rcon mp_hostagepenalty 0 
waitonnextrcon 
cm_rcon mp_chasecam 1
waitonnextrcon
cm_rcon mp_friendly_grenade_damage 1
waitonnextrcon 
cm_rcon mp_allowmonsters 0
waitonnextrcon 
cm_rcon mp_ghostfrenquency 0.1
waitonnextrcon 
cm_rcon mp_chattime 15
waitonnextrcon 
cm_rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon 
cm_rcon mp_winlimit 0
waitonnextrcon
cm_rcon mp_mirrordamage 0
waitonnextrcon
cm_rcon mp_timelimit 0
waitonnextrcon
cm_rcon mp_maxrounds 0
waitonnextrcon
cm_rcon mp_startmoney 800
waitonnextrcon
cm_rcon sv_aim 0 
waitonnextrcon
cm_rcon sv_cheats 0 
waitonnextrcon
cm_rcon sv_maxspeed 320 
waitonnextrcon
cm_rcon sv_gravity 800 
waitonnextrcon
cm_rcon sv_maxupdaterate 101
waitonnextrcon
cm_rcon sv_maxrate 25000
waitonnextrcon
cm_rcon sv_clienttrace 1 
waitonnextrcon
cm_rcon sv_airmove 1
waitonnextrcon
cm_rcon sv_airaccelerate 10
waitonnextrcon
cm_rcon sv_alltalk 0
waitonnextrcon
cm_rcon sv_allowupload 1
waitonnextrcon
cm_rcon sv_bounce 1
waitonnextrcon
cm_rcon sv_clipmode 0 
waitonnextrcon
cm_rcon sv_friction 4.000
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_minupdaterate 0
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_minrate 0
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_stepsize 18
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_stopspeed 75.000
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_wateraccelerate 10
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_waterfriction 1
waitonnextrcon 
cm_rcon sv_proxies 2
waitonnextrcon
cm_rcon sys_ticrate 1000
waitonnextrcon
cm_rcon log on
waitonnextrcon
cm_rcon say "ClanBase CS Cup Regular Settings successfully loaded"

Oficjalne konfigi

Warto pobrać najnowsze wersje konfigów. Dodatkowo często są dostępne w konfiguracjach do użycia na serwerze bezpośrednio (poprzez FTP i potem rcon) albo wyłącznie poprzez rcon (przeważnie zawierają _rcon w nazwie)

Pliki załączone do tego artykułu na dole zawierają wszelkie potrzebne konfigi.

ClanBase

Wszelkie piki ze strony ClanBase są do użycia po stronie admina z wykorzystaniem rcon

Radzę używac cb_regular.cfg i cb_overtime.cfg (cb_cs.csg i cb_cup.cfg są przestarzałe)

ESL

pliki zaczynające się od esl są plikami na serwer, pozostałe są do uzycia po stronie admina z wykorzystaniem rcon'a

Uwagi

Do zrobienia

 • inne konfigi np dla lig w DOD
 • dla serwerów CS:S
 • konfigi poprzez menu amx


Podziękowania

 • Świerszczu
 • Noodle
 • pancerowany (3m3ryt)
 • zeli
 • baku
 • trawiatror
 • PawelS
 • DaVZz
 • Fomfny
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia