PODBot mm

Od HLDS.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Bots-United Logo.jpeg

Spis treści

Opis

PODBot mm jest kontynuacją projektu PODBot, i jest pluginem MetaModa do serwerów HLDS. Działa zarówno na Windows jak i Linuxie, na serwerach dedykowanych jak i serwerach listen (tworzonych przez menu New Game).

Początkujący będa pewnie zainteresowani artykułem PODBot All in one, gdzie mozna miec bota z bajerami typu AMX Mod X i jeszcze wieloma innymi.

Linki

  • Forum Bots-United, gdzie mieści się bardzo wiele różnych botów.
  • Waypointy, czyli ścieżki ruchu do bota, szczególnie bierz

FAQ

CS 1.5

Czy PODBot mm działa na Counter-Strike 1.5?

Tak. Trzeba tylko zwrócić uwagę, aby po instalacji iść do katalogu addons/podbot/wptdefault i tam zmienić nazwy plików zawierające (CS15) na nazwy bez tego textu (nadpisz juz istniejące). Dzieki temu np mapa de_aztec(CS 1.5).pwf powinna byc zmieniona na de_aztec.pwf

Co więcej jeśli używasz PODBot All in one musisz sie liczyć z faktem, że moze ci to się nie uruchomić w pełnej konfiguracji - np AMX Mod X może nie działać na serwerach typu WON, bo jest dedykowany na platformę Steam.

MetaMod

Czy naprawde potrzebuję MetaModa?

Tak. MetaMod jest w sumie bardzo łatwy w instalacj, ale jak sobie nie radzisz polecamy PODBot All in one, gdzie masz linia po linii poisane co zrobić.

Ręczna instalacja

Jeżeli mamy już na serwerze MetaMod pobieranie wersji all in one jest nieco bezsensowne. Lepsza będzie wersja mm (mm - skrót od MetaMOd).

Opis instalacji dla linux hlds:

  • Pobieramy PodBot MM
  • Otwieramy paczkę i w środku szukamy katalogu podbot, w którym powinny być pliki takie jak podbot.cfg i foldery botchat itp.
  • Katalog podbot kopiujemy do cstrike/addons/, tak żeby było: cstrike/addons/podbot/podbot.cfg
  • Otwieramy jakimś edytorem tekstu cstrike/addons/metamod/plugins.ini
  • Dopisujemy na końcu:
linux addons/podbot/podbot_mm_i386.so

Jeżeli używamy amxmodx to dopisujemy to pod linią

linux addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm_i386.so

Restart serwera i chodzi.

Niestandardowe mapy

Czy PODBot V3 działa z mapami innymi niż standardowe?

Tak, jeśli masz do nich pliki nawigacyjne - tak zwane waypointy, nazywają się one jak nazwa mapy ale mają rozszerzenie .pwf Jak znajdziesz taki plik to wrzucasz go do katalogu addons/podobot/wptdefault, ale radzimy nie nadpisywac standardowych plików (np de_dust, de_aztec....) Jednakże jakośc niektórych waypointów może byc niska i jeśli możesz to poszukaj najpierw plików na tej stronie - szczególnie POD-Bot mm waypoints oraz POD-Bot 2.5 waypoints

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
HLDS.pl - Menu:
Inne
IRC
Inne sekcje:
Znajomi:
Narzędzia